Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 9.00 PLN
Producent: compass
Rowerowy przewodnik po Szlaku Orlich Gniazd, będącym jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki rowerowej. Szlak ten to jeden z pierwszych szlaków rowerowych w Polsce, przebiegający przez niezwykle atrakcyjny krajobrazowo region Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Szczegółowy przebieg szlaku pokazano na mapach w skali 1:50 000. Mapy, poza pełną treścią turystyczną, uwzględniają istotne dla rowerzystów informacje dotyczące rodzaju nawierzchni dróg, którymi przebiega szlak. Ukształtowanie terenu wymuszające podjazdy i zjazdy ilustrują profile trasy. Informacje o trasie uzupełniają zwięzłe opisy techniczne. Prezentację szlaku wzbogacają treści krajoznawcze, wplatane w opis szlaku zgodnie z kierunkiem poruszania się rowerzystów.
Całość trasy została podzielona na 13 arkuszy map (plus powiększenie fragmentu trasy w rejonie Złotego Potoku), tworzących jakby umowne odcinki. Przy czym podział ten wynika wyłącznie z zasięgu poszczególnych arkuszy, i nie należy go kojarzyć z realnymi etapami przejazdu. Żeby ułatwić czytanie mapy, poszczególne arkusze map zostały tak poobracane, aby były ułożone przed użytkownikiem zgodnie z kierunkiem jazdy. W związku z tym północ, wyraźnie oznaczona na mapach, wskazuje różne kierunki, a nie górę mapy, jak ma to miejsce przy klasycznych mapach.
W przewodniku zaprezentowano przejazd z Częstochowy do Krakowa. Szlak w terenie jest oznakowany także w przeciwnym kierunku, z Krakowa do Częstochowy.
Prezentacje poszczególnych odcinków mają identyczną strukturę: zaczynają je mapa z trasą, następnie jest metryczka z parametrami: długość, przewyższenie, profil odcinka, dalej opisy tekstowe wraz z fotografiami, a na końcu wykaz preferowanych noclegów. Przy czym opisy krajoznawcze są w tekście graficznie wyróżnione.
Opomiarowanie dystansu na mapie odnajduje odzwierciedlenie w tekście i ułatwia identyfikację opisywanych miejsc na mapie. Ostatni punkt pomiarowy na danym arkuszu ma zawsze powtórzenie na mapie kolejnego odcinka. W kolorze niebieskim przedstawiono kilometraż trasy w kierunku przeciwnym.
Żeby ułatwić planowanie przejazdu zaproponowano gotowe rozwiązania podziału trasy szlaku na etapy dzienne, wskazując miejscowości wraz z listą noclegów, gdzie najlepiej zrobić odpoczynek. Mając na uwadze nastawienie i możliwości kondycyjne rowerzystów - od sportowego po zupełnie rekreacyjną turystykę rowerową- zaproponowano do wyboru podział trasy na: 2-3-4-5 etapów dziennych.

.

 • Autor: 

  praca zbiorowa

 • Format: 

  12,5x22 cm

 • Ilość stron: 

  72

 • ISBN: 

  9788381840880

 • Oprawa: 

  : broszurowa spirala

 • Rok wydania: 

  2020