Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 5903111494889
Wysyłka od: 9.90 PLN
Producent: Agora
Hanna Banaszak w nowym autorskim projekcie Stoję na tobie Ziemio!
Tak o nowym wydawnictwie mówi sama artystka:
Wszystko zaczęło się od Nienawiści, wstrząsającego wiersza pani Wisławy Szymborskiej. To było około 10 lat temu. Zainspirowana tym mądrym tekstem, postanowiłam nagrać płytę opowiadającą o człowieku. Pracę nad krążkiem rozpoczęłam dość dawno, ale w pewnym momencie, zajęta koncertami i innymi planami, odłożyłam go. Minęło kilka lat. Wróciłam do tego materiału w momencie, gdy świat wyraźnie zaczął się zmieniać. Nagle mój dawny pomysł zyskał na aktualności. Od zawsze patrzyłam na ludzkość ze smutkiem, jak na gatunek niereformowalny. Boli mnie szeroko pojęte okrucieństwo świata, więc chciałam o tym opowiedzieć swoim własnym, muzycznym językiem. Uruchomiłam w sobie wyobraźnię na temat różnych gatunków muzycznych, związanych z kulturą miejsc, do których odnoszę się w utworach. Nie posiłkowałam się żadnym wzorcem. Wszystko wzięłam z głowy. Z zapamiętanych rytmów i brzmień, które przez lata obcowania z wieloma muzycznymi gatunkami, zostały w mojej pamięci i muzycznej wyobraźni.
W studiu nagrań, zawsze zaczynałam od znalezienia odpowiednich rytmów, czyli tzw. loop-ów. Później nakładałam na siebie kolejne instrumentalne warstwy, które najpierw śpiewałam, a potem, jeśli nie były zbyt trudne, nagrywałam na klawiszach. Do niektórych trudniejszych partii, zaprosiłam wspaniałych muzyków, którzy grali mi to, co im wcześniej zaśpiewałam, lub opowiedziałam. Przy tym projekcie całkowicie oparłam się na własnej muzykalności. Zawsze marzyłam o komponowaniu, ale przez lata wydawało mi się, że jako osoba bez muzycznego wykształcenia, nie mam do tego prawa. Jednak po latach zweryfikowałam swoje na ten temat myślenie i postanowiłam spróbować skomponować coś według innych, niż obowiązujące zasad. Oto efekt moich poszukiwań.
Hanna Banaszak
Album Stoję na tobie Ziemio zawiera 12 autorskich kompozycji Hanny Banaszak do wierszy i tekstów Wisławy Szymborskiej, Witolda Gombrowicza, Tadeusza Różewicza, Josepha Brodsky'ego, Wojciecha Młynarskiego i Doroty Czupkiewicz oraz autorstwa samej artystki.
Lista utworów:
1. Nienawiść. Wiersz - Wisława Szymborska 2. Los. 3. Pierwsza fotografia... Wiersz - Wisława Szymborska 4. Zło. Tekst - Witold Gombrowicz 5. W środku Europy. 6. Słowa. Wiersz - Tadeusz Różewicz 7. Ludzie giną. Wiersz - Joseph Brodsky (Tłum. Stanisław Barańczak) 8. Co czujesz. Tekst - Hanna Banaszak wraz z cyt. M. Teresy Z Kalkuty 9. Stoję na tobie Ziemio. Wiersz - Wojciech Młynarski 10. Oni, nie ty. Wiersz - Dorota Czupkiewicz 11. Ktokolwiek wie... Wiersz - Wisława Szymborska 12. Plast Scriptum. Tekst - Hanna Banaszak

Azymut

 • Autor: 

  Hanna Banaszak

 • Ilość stron: 

  140x125 mm

 • Rok wydania: 

  2020

 • Oprawa: 

  etui kartonowe

 • ISBN: 

  5903111494889

Polecamy