Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 9788381429108
Wysyłka od: 9.90 PLN
W publikacji pokazuję, w jakim stopniu partie polityczne oraz mass media wpływają na kształtowanie dwustronnych, polsko-niemieckich stosunków, a także na budowanie wizerunku obu krajów i narodów. Zasadniczy problem badawczy monografii dotyczy wiodącego zagadnienia obrazu Polski i Niemiec oraz relacji polsko-niemieckich kreowanego przez polskie i niemieckie opiniotwórcze media na przykładzie Polityki i Der Spiegel od 2005 do 2017 roku. W jakim stopniu był on odzwierciedleniem konsensusu, a w jakim rozbieżności między tymi tygodnikami? Podstawą analizy uczyniłam nie tylko wypowiedzi dziennikarzy, lecz także liderów wiodących partii politycznych, ludzi nauki i przedstawicieli elit symbolicznych.
Od Autorki
Zaletami książki są: ciekawa, autorska koncepcja badań, trafny dobór materiału badawczego, staranne przeprowadzenie poszczególnych etapów projektu badawczego, ogrom benedyktyńskiej pracy przy autorskich tłumaczeniach i interpretacji publikacji z tygodnika Der Spiegel, wykorzystanie wiedzy historycznej i politologicznej przy analizach i interpretacjach własnych.
Z recenzji dr hab. Justyny Szulich-Kałuży, prof. KUL
Uważam publikację za interesującą i przedstawiającą raczej słabo zbadany temat na polskim rynku wydawniczym. Na uznanie zasługują obie części pracy teoretyczna i analityczna. W ich przygotowanie Autorka włożyła z pewnością sporo pracy. Wskazuje na to staranność opracowania, dobór literatury, logiczny tok analizy [].
Z recenzji dr hab. Barbary Wiśniewskiej-Paź, prof. UWr

Azymut

 • Autor: 

  Małgorzata Schulz

 • Ilość stron: 

  294

 • Rok wydania: 

  2020

 • ISBN: 

  9788381429108