Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 9.00 PLN
Producent: papilon
Szczęście nie przychodzi znikąd. Szczęście to sposób na życie! Przed Wami dziesięć ptasich historii o dziesięciu uniwersalnych wartościach.
Książka opowiada o kluczach do szczęścia, które zostały zdefiniowane przez badaczy London School of Economics zajmujących się jego fenomenem. Są to: umiejętność określania własnych celów, wchodzenie w relacje, bycie otwartym i nadawanie sensu zjawiskom wokół, uważność i docenianie otaczającego świata, bycie sobą, dzielenie się z innymi, okazywanie emocji, dbałość o zdrowie, chęć do nauki oraz niepoddawanie się.
Każda opowiastka to historia innego ptaszka-szczęściarza. Opowieść uzupełniają: pytania związane z rozumieniem tekstu oraz z poszczególnymi wartościami, sposób na szczęście z opisem wartości będącej tematem rozdziału oraz interpretacją historyjki, a także charakterystyka ptaszka i propozycje zadań dla dziecka. Czytający, zarówno dorosły, jak i dziecko, zostają zaproszeni do rozmowy o szczęściu i dążeniu do niego.
Czytajcie na szczęście!
Leo Bormans to dziennikarz, filozof i autor bestsellerowej serii książek The World Book of Happiness, The World Book of Love i The World Book of Hope. Przez ponad 20 lat był redaktorem naczelnym magazynu Klasse and Yeti. Obecnie podróżuje po świecie jako ambasador organizacji Happiness & Quality of Life.
Sebastiaan Van Doninck wykłada ilustrację w Sint-Lucas College w Antwerpii. Ilustruje książki dla dzieci oraz tworzy dla prasy.
Polecamy