Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 9788381878814
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Wolters Kluwer
Szóste wydanie niezwykle praktycznej publikacji, cieszącej się dużą popularnością, objaśnia krok po kroku postępowanie cywilne z punktu widzenia obowiązków i uprawnień zawodowego pełnomocnika procesowego.
Książka została zmieniona w bardzo szerokim zakresie ze względu na nowelizację Kodeksu postępowania cywilnego z 4.07.2019 r. W nowych rozdziałach poświęconych sprawności postępowania oraz systemowi gromadzenia materiału procesowego omówiono zagadnienia związane m.in. z:
-posiedzeniem przygotowawczym, planem rozprawy, ciężarem wspierania postępowania przez strony,
-nadużyciem prawa procesowego oraz niedostosowaniem czynności procesowych stron do nowych reguł przytaczania twierdzeń i dowodów.
Omówione zostały skutki zaniedbań sądu w zakresie obowiązku udzielania stronom pouczeń co do czynności procesowych, a także stanowiącym novum w krajowej procedurze cywilnej obowiązku pouczenia o prawdopodobnym wyniku sprawy oraz uprzedzenia stron o możliwości podjęcia rozstrzygnięcia na innej podstawie prawnej, z jednoczesnym wskazaniem na zaniedbania stron powodujące utratę prawa do powoływania się na uchybienia procesowe sądu. Tematykę dotyczącą pism procesowych poszerzono uwagami dotyczącymi pisma niebędącego pozwem oraz powództwa oczywiście bezzasadnego.
W znacznej części uległ zmianie rozdział dotyczący zwyczajnych, szczególnych i nadzwyczajnych środków zaskarżenia zwłaszcza apelacji i zażalenia.
Do licznie powołanych orzeczeń Sądu Najwyższego zostały dodane nowe, wydane w latach 20172020, mające istotne znaczenie dla przebiegu postępowania w sprawach cywilnych.

Azymut

 • Autor: 

  Henryk Pietrzkowski

 • Ilość stron: 

  1096

 • Rok wydania: 

  2020

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  210x148 mm

 • ISBN: 

  9788381878814