Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 9788395740022
Wysyłka od: 9.90 PLN
Producent: Wydawnictwo Ix
Kolej na przełomie XIX i XX wieku wzbudzała często uczucie niepokoju jako technologiczne novum. Dziś również nie jest pozbawiona pewnego tajemniczego uroku, jednak spora część związanych z nią demonów zniknęła daleko za ostatnim wagonem zmierzającym w nieznaną przyszłość. Ale czy na pewno nie wrócą?
Bilet w tamtą stronę Marcina Kowalczyka to opowieści, w których poniekąd odnajdziecie echo kolejowego horroru Stefana Grabińskiego, ale nie to stanowi siłę tej książki. Zbudowane przez autora jak najbardziej współczesne uniwersum, kryje w sobie fascynujący i tajemniczy świat, istniejący gdzieś na granicy materialnej, żelaznej codzienności i uchwytnej często tylko intuicyjnie nadrealności. Jego bohaterowie zostają wplątani w sytuacje, które diametralnie zmieniają ich życie i podporządkowują je siłom, z którymi walka często jest daremna. Ta książka łączy w sobie nastrojowy urok dawnych opowieści niesamowitych, mrocznego horroru, który może dopaść człowieka na rubieżach cywilizacji, a także kryminału niepozwalającego oderwać się od lektury przed rozwiązaniem zagadki.
Marcin Kowalczyk (ur. we Wrocławiu) z wykształcenia chemik, a prywatnie i zawodowo pasjonat kolei związany z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu, znakomicie orientujący się w meandrach jej historii i nomenklatury. Wierny fan muzyki metalowej.

Azymut

 • Autor: 

  Marcin Kowalczyk

 • Ilość stron: 

  278

 • Rok wydania: 

  2020

 • Format: 

  195x125 mm

 • ISBN: 

  9788395740022

Polecamy