Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 9790902010252
Wysyłka od: 9.90 PLN
Producent: Muzo
Zbiór pieśni chóralnych Bóg jest miłością w trzygłosowym układzie na głosy równe wypełnia lukę i odpowiada na zapotrzebowanie tego typu opracowań wśród chórów i zespołów śpiewaczych. Mało jest dobrych opracowań na głosy równe, z których mogą skorzystać chóry parafialne, dziecięce, schole i zespoły wokalne. Opracowania i kompozycje Jana Wiącka mogą wzbogacić repertuar pieśni religijnych w użytku liturgicznym i nie tylko.
Zbiór zawiera 30 pieśni religijnych przeznaczonych na różne okresy roku liturgicznego. Znajdziemy w nim pieśni maryjne, eucharystyczne, pasyjne, wielkanocne, hymny, pieśni oparte na psalmach oraz melodie wersetów przed Ewangelią.
Bóg jest miłością pieśni religijne na 3-głosowy chór w układzie na głosy równe to śpiewnik praktyczny, godny polecenia, który powstał z potrzeby serca i zaangażowania kompozytora w działalność chóralną na przestrzeni ostatnich lat.
Jan Wiącek ur. 16 kwietnia 1943 roku w Warszawie jest emerytowanym nauczycielem muzyki, który jak sam przyznaje jest wielkim miłośnikiem chóralistyki. W 1975 roku ukończył PWSM w Warszawie Wydział Wychowania Muzycznego z wynikiem bardzo dobrym. Przez ponad 50 lat organizował i prowadził chóry w szkołach i placówkach wychowawczych w Warszawie. Założył wraz ze swoimi uczniami z Liceum Męskiego pod wezwaniem św. Augustyna Towarzystwo Śpiewacze Lira im. Stefana Wasiaka w Warszawie. Pracował też z dużym powodzeniem w dwóch zasłużonych dla polskiego śpiewactwa towarzystwach śpiewaczych: Lutni i Harfie. Zdobywał wiele nagród na konkursach chóralnych w kraju i za granicą. Koncertował z zespołami w krajach europejskich i w Kanadzie. Otrzymał szereg cennych nagród i wyróżnień od władz oświatowych m.in. 4-krotnie nagrodę Kuratora Warszawskiego.
Jan Wiącek jest znanym społecznikiem, co zostało docenione i uhonorowane wyborem w 1993r. na zaszczytną funkcję Wiceprezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Została mu też powierzona funkcja Przewodniczącego Komisji do Odznak Honorowych przy PZCHiO. Mimo słusznego wieku dalej zajmuje się prowadzeniem zespołów chóralnych.

Azymut

 • Ilość stron: 

  35

 • Rok wydania: 

  2017

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Format: 

  297x210x5 mm

 • ISBN: 

  9790902010252