Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 9788363820046
Wysyłka od: 9.90 PLN
Publikacja ta jest jednocześnie wciągającym zbiór tekstów i albumem zawierającym dokumentację fotograficzną zarówno historycznego wydarzenia, jak i upamiętniającej je wystawy, którą Muzeum Sztuki zorganizowało w kwietniu 2011 roku.
Gwałtowna radykalizacja nastrojów, niedobór podstawowych produktów, wymęczone pracą ponad siły włókniarki oraz międzynarodowa grupa artystycznych osobowości, wspierana przez robotników, Solidarność i... Urząd Miasta. Konstrukcja w Procesie bezprecedensowe wydarzenie w historii sztuki zjednoczyła wokół idei samoorganizacji największe artystyczne sławy lat 70. i 80. XX wieku.
Konstrukcja w Procesie 1981 wspólnota, która nadeszła? to jednocześnie wciągający zbiór tekstów i album z dokumentacją fotograficzną zarówno historycznego wydarzenia, jak i upamiętniającej je wystawy, którą Muzeum Sztuki zorganizowało w kwietniu 2011 roku.
Artystyczny ruch zaistniały w Łodzi stanowił wsparcie dla przemian społecznych związanych z Solidarnością, a z drugiej strony był wyrazem determinacji łódzkiego środowiska artystycznego na czele z Ryszardem Waśką, dążącego do utrzymania dialogu z Zachodem. Zaadaptowanie fabryki na halę wystawienniczą, zaangażowanie robotników w powstawanie niekonwencjonalnych dzieł sztuki, wspólne strajki to wszystko złożyło się na niezwykłą sytuację, w której artyści odrzucili bezpieczeństwo instytucjonalnej opieki na rzecz bezinteresownego zaangażowania. W historii sztuki to jeden z niewielu momentów zebrania prac tylu wybitnych osobowości z całego świata w kraju za żelazną kurtyną. Jak wspominają uczestnicy, był to oddech wolności, który musiał im wystarczyć na następne osiem lat.

Azymut

 • Autor: 

  praca zbioroqa

 • Ilość stron: 

  219

 • Rok wydania: 

  2012

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Format: 

  235x165x15 mm

 • ISBN: 

  9788363820046