Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 9788379714346
Wysyłka od: 9.90 PLN
Producent: Jedność
Leksykon, który odnotowuje 3000 wydarzeń zestawionych w następujących działach: Historia świata; Działalność misyjna; Rozwój doktryny; Zakony, święci, duchowość; Kościół i społeczeństwo; Liturgia i życie chrześcijańskie; Chrześcijańska sztuka i muzyka.
W bardzo praktycznej i przejrzystej formie prezentuje najistotniejsze daty i fakty z historii Kościoła, ukazuje je na tle historii powszechnej, co pozwala dobrze zrozumieć rolę, jaką chrześcijaństwo odegrało w dziejach świata. Wydanie oryginalne zostało tu zaktualizowane i poszerzone o fakty z historii Kościoła w Polsce, a także z historii Polski i powszechnej (od 2008 do 2016). Publikacja szczególnie polecana jest tym wszystkim, którzy szukają rzetelnej informacji w możliwie prostej i czytelnej formie, ograniczonej edytorsko do tekstu (bez ilustracji), lekkiej i wygodnej do częstego używania, a przy tym w korzystnej cenie.
Proponowany leksykon spełnia te oczekiwania. Czytelnik znajdzie tu podstawową wiedzę obejmującą ponad dwa tysiące lat dziejów chrześcijaństwa od późnej starożytności do czasów współczesnych, wszystkie ważniejsze wydarzenia z historii Kościoła w powiązaniu z historią świata. Pozwala łatwo prześledzić chronologię faktów związanych z kształtowaniem doktryny, działalnością misyjną, losami najważniejszych zakonów, biografiami świętych czy rozwojem sztuki chrześcijańskiej. Indeks osób ułatwi wyszukiwanie wydarzeń dotyczących konkretnych postaci.

Azymut

 • Autor: 

  praca zbiorowa

 • Ilość stron: 

  264

 • Rok wydania: 

  2017

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  23,4x17 cm

 • ISBN: 

  9788379714346