Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 9788324078622
Wysyłka od: 9.90 PLN
Producent: Znak
Wojny wygrywa się lub przegrywa na morzu
Monumentalna historia wojny morskiej 19391945
Craig Symonds to jeden z najlepszych współczesnych historyków zajmujących się dziejami marynarki wojennej. II wojna światowa na morzu stanowi ukoronowanie jego badań. To kompletna opowieść o wojnie morskiej wszystkich państw wojujących na morzach i oceanach świata w latach 19391945.
Wielu historyków uważa, że podczas II wojny światowej kluczowe dla ostatecznych rozstrzygnięć znaczenie miały właśnie operacje morskie. Niewielu jednak tłumaczy, jak i dlaczego do tego doszło. Odpowiedzi znajdziemy w tej książce.
Symonds łączy precyzję opisu z wciągającą narracją na temat najważniejszych operacji morskich. Ukazuje zmagania armad, operacje desantowe i pojedyncze walki, które zmieniły bieg historii. Epickie starcia lotniskowców na Pacyfiku i podwodną wojnę U-Bootów na Atlantyku, ewakuację z Dunkierki, tragedię Pearl Harbor i zwycięstwo w bitwie o Midway, zatopienie francuskiej floty w Tulonie przez Brytyjczyków, lądowanie w Afryce Północnej, a następnie otwierający drugi front desant w Normandii.
Wojna na morzu i pod powierzchnią wody to historia odwagi marynarzy, geniuszu wojennego dowódców, kaprysów pogody, a czasem również żołnierskiego szczęścia.

Azymut

 • Autor: 

  Craig Symonds

 • Ilość stron: 

  896

 • Rok wydania: 

  2020

 • Oprawa: 

  twarda z obwolutą

 • Format: 

  235x150 mm

 • ISBN: 

  9788324078622

Polecamy