Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 9788366553965
Wysyłka od: 9.90 PLN
Producent: Poznańskie
Z tej książki dowiesz się:
Jak to się dzieje, że dziedziczymy florę bakteryjną?
Dlaczego wciąż nosimy w sobie geny odpornościowe neandertalczyków?
Jaką rolę w rozwoju genetyki odegrał groszek?
Kiedy XX + XY = XY, a kiedy XX?
Wszystkim nam się wydaje, że z dziedziczeniem jesteśmy na ty. Już wiele wieków temu ludzie dostrzegali podobieństwa dzieci do rodziców podobny kolor oczu lub sposób zachowania w określonych sytuacjach. Nie zastanawiali się jednak, dlaczego tak się dzieje, i nie nazwaliby tego dziedziczeniem. Dziedziczenie oznacza dar lub klątwę. Definiuje to, jacy jesteśmy, na podstawie naszej biologicznej przeszłości. Daje nam również nieśmiertelność, przenosi bowiem naszą cząstkę w przyszłość.
Carl Zimmer, jeden z najbardziej uznanych amerykańskich naukowców, opowiada nam o historii dziedziczenia i genetyki od pierwszych chorób przenoszonych z pokolenia na pokolenie aż po czasy współczesne, przyglądając się równocześnie swojej rodzinie. Wybiega również w przyszłość, zastanawiając się, w jakim stopniu etyczne jest modyfikowanie genów i pojedynczych komórek na wczesnym etapie rozwoju człowieka. Gdyby człowiek musiał przeczytać tylko jedną książkę o genetyce, powinien z pewnością sięgnąć po Śmiech ma po matce. Tajemnice genów Carla Zimmera.
Książki dobre nie tylko w teorii!
Carl Zimmer jest felietonistą New York Timesa. Pisuje także dla Atlantic, National Geographic i Scientific American. Za swoją pracę dziennikarską został nagrodzony Stephen Jay Gould Prize oraz licznymi innymi wyróżnieniami. Zimmer uczy sztuki pisania literatury faktu na Uniwersytecie Yale. W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Poznańskiego, w serii popularnonaukowej Zrozum ukaże się jego kolejna książka.

Azymut

 • Autor: 

  Carl Zimmer

 • Ilość stron: 

  636

 • Rok wydania: 

  2020

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • ISBN: 

  9788366553965