Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3 dni
Wysyłka od: 9.00 PLN
Producent: schmidt
Puzzle 2000 elementów - Historyczna mapa świata
Puzzle przedstawiają historyczną mapę świata wykonaną przez Fredericka de Wit około 1660 roku. Główne części mapy to dwie półkule. Górne rogi zawierają północne i południowe mapy nieba, a dolne rogi przedstawiają północny i południowy biegun. Na dole pośrodku znajdują się diagramy astronomiczne - geocentryczny po lewej i kopernikański po prawej. Winieta środkowa u góry przedstawia słońce otoczone pierścieniem zodiakalnym. Pomiędzy mapami i diagramami znajdują się cztery grafiki z alegorycznymi przedstawieniami Czterech Żywiołów (na górze powietrza i ognia, a na dole ziemi i wody). Mapa zawiera również barokowe dekoracje girland z owoców i kwiatów. Mapa ta jest jedną z najbardziej dekoracyjnych map tamtych czasów.
Frederick de Wit żył w latach 1630 - 1706. Był holenderskim kartografem i artystą, który rysował, drukował i sprzedawał mapy. Pierwsze prace kartograficzne, które wykonał De Wit to plan Haarlemu datowany na 1648 r. oraz mapy miast Rijsel i Doornik wykonane przed 1649 r. Jego pierwsze mapy świata, NOVA TOTIUS TERRARUM ORBIS TABULA AUCTORE F. DE WIT (ok. 43 55 cm) (ta mapa właśnie znajduje się na puzzlach) i Nova Totius Terrarum Orbis Tabula (mapa ścienna ok. 140 190 cm) pojawiły się około 1660 r.
Puzzle jakości premium
Puzzle 2000 elementowe Premium Quality marki Schmidt zapewniają komfort układania dzięki idealnemu dopasowaniu i specjalnemu matowemu lakierowi, a także perfekcyjną spójność, dzięki czemu ułożony obrazek można przenieść w inne miejsce bez jego uszkodzenia.
Wymiary puzzli po ułożeniu: 96,8 x 69,2 cm