Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 9788366577503
Wysyłka od: 9.90 PLN
Producent: Mamania
Poziom odczuwanego lęku nieustająco wzrasta u młodych ludzi, a u dziewcząt liczby wyglądają szczególnie alarmująco.
Dr Lisa Damour przedstawia współczesny świat dziewcząt, w których doświadczają one napięcia w wielu obszarach, takich jak relacje w domu, presja w szkole, lęk społeczny w towarzystwie innych dziewcząt oraz chłopców oraz życie toczące się w przestrzeni wirtualnej. Pokazuje, jakie działania mogą podjąć dorośli, aby uchronić swoje córki przed toksyczną presją, której nasza kultura, włącznie z samymi rodzicami, poddaje dziewczynki.
Nie jest to jednak książka, która zachęca do trzymania dziewczynek pod kloszem. Przeciwnie Darmour pokazuje również zaskakującą i niedocenianą wartość stresu i lęku. Stres ma duże znaczenie dla rozwoju nowych kompetencji, a lęk jest kluczowy dla zachowania bezpieczeństwa. Trzeba tylko pomóc naszym córkom podejść do tych emocji z odwagą i spokojem. W Pod presją rodzice i osoby pracujące z dziewczynkami znajdą wiele konkretnych narzędzi, które pomogą im być dla nich wsparciem.
dr Lisa Damour psycholożka, autorka wielu publikacji o edukacji i rozwoju dzieci. Kieruje Ośrodkiem Badań dla Dziewcząt w Laurel School w Ohio, wykłada na Wydziale Psychologii Case Western Reserve University w Cleveland, prowadzi także praktykę psychoterapeutyczną, w której specjalizuje się w pracy z nastoletnimi dziewczętami i ich rodzicami.

Azymut

 • Autor: 

  Lisa Damour

 • Ilość stron: 

  288

 • Rok wydania: 

  2020

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Format: 

  205x140 mm

 • ISBN: 

  9788366577503